See, kui Sa oled oma töös hea, ei tähenda veel, et Sa peaksid seda tegema

Millal Sa viimati võtsid aega, et mõelda, kui palju oled Sa tegelikult väärt ja kui palju on väärt Sinu aeg?

Eestlased on töökas rahvas ja paljud meist teevad oma tööd hästi, meid kiidetakse, tõstetakse esile ja isegi edutatakse. Aga see, et Sa oskad midagi väga hästi teha, ei tähenda, et Sa peaksid seda ilmtingimata tegema.

Kui Sa juba avasid selle artikli, siis palun võta endale veidi aega ja mõtle oma praegusele tööle, hinda seda ja analüüsi. Võrdle oma praegust tööd (kunagiste) unistustega ja mõtle, kas praegune töö teeb Sind õnnelikuks.

Siin on viis lihtsat küsimust, mille vastamisest võid alustada:

  1. Kas see, mida Sa igapäevaselt teed, toidab Sinu hinge?
  2. Kas Sinu töö teeb Sind paremaks inimeseks?
  3. Kas Sa panustad oma aega ja teadmisi eesmärki, millesse Sa usud?
  4. Kas Sinu töö toetab Sinu unistusi?
  5. Kas Sinu töö tagab Sulle piisava sissetuleku ja kindluse tulevikuks?

Kui tunned, et peaksid elus astuma mõne suurema sammu, et oma unistustele ja potentsiaalile järele jõuda, siis ära enam kahtle! Hakka vaatama tööturgu uue pilguga, otsi ja loo võimalusi ning mis kõige tähtsam – hoia end väljakutsetele avatuna.

Sa oled väärt töökohta, mis teeb Sind õnnelikuks ja ühtib Sinu isiklike väärtustega. Suur osa inimese eneseteostusest tuleneb töökoha olemusest ja töö iseloomust. Palun ära alahinda ennast või oma töö rolli õnneliku elu saavutamisel. Õige töö leidmine, mis pakub piisavalt eneseteostust ja võimalusi, on üks Sinu suurimatest kohustustest enda ees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.